شمع پلاتینیوم G-Power پایه بلند سوزنی NGK ژاپن LFR5A-GP مدل 5018 ( 4 عدد )

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
1745
۹۷۰,۰۰۰

معرفی

کار شمع پلاتینیوم G-Power پایه بلند سوزنی NGK ژاپن LFR5A-GP مدل 5018 چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟ شمع‌ها در واقع مسئول ایجاد جرقه در سیلندرهای موتور هستند. شمع‌ها در انواع سیستم جرقه‌زنی استفاده می‌شوند: تماسی، بدون تماس و الکترونیکی. دستگاه شمع یک لوله سرامیکی دارای یک هادی در مرکز و یک الکترود فلزی در کنار آن است

بررسی تخصصی

شرکت NGK در ژاپن

تولیدکنندگان پیشرو شمع خودرو مانند شمعNGK 5018، شمع برلیانس، شمع پژو 207 شرکت‌هایی مانند: DENSO ، NGK ، BOSCH ، CHAMPION ، BERU هستند. شرکت NGK در برتری کیفیت حتی گاهی بدون درنظرگرفتن قیمت شمع ماشین در بین سایر شرکت‌های تولیدکننده پیشتاز است.

                                                 

شرکت NGK ژاپن تولیدکننده انواع شمع اتومبیل

کشور ژاپن در تولید شمع NGK توانسته است سهم بزرگی از بازار شمع را در اختیار خود بگیرد.NGK به دلیل تولید شمع‌های باکیفیت، اعتبار زیادی کسب کرده است این محصولات به رسیدگی کمتری نیاز دارند و معاینه آنها هر 6 ماه یکبار کافی است. بهبود فرایند جرقه‌زنی در دما و فشار بالا از ویژگی‌های شمع‌های NGK است. استفاده از این محصول باعث بیشتر شدن شتاب و کاستن مصرف سوخت خودرو خواهد شد.

ویژگی‌های شمع‌های مختلف ماشین

 طول عمر شمع به طور متوسط ​​، 30-60 هزار کیلومتر تخمین زده می‌شود، و اگر ایریدیوم یا پلاتین باشد - بسیار طولانی‌تر خواهد بود. هنگام انتخاب شمع، درک علامت‌گذاری و تعیین آنها بسیار مهم است، چنین دانشی به شما کمک می‌کند تا بهترین شمع‌ها را برای ماشین خود انتخاب کنید. 

پارامترهای اصلی ویژگی شمع‌ها اندازه و شماره است، همچنین آنها در تعداد الکترودها و در ساخت مواد نیز متفاوت هستند. شمع‌های چند الکترودی راه‌حلی پیشرفته‌تری هستند. در واقع چندین الکترود جانبی خیلی بهتر عمل می‌کنند و کیفیت احتراق را بهبود می‌دهند و این امکان را فراهم می‌کند تا شمع به طور پیوسته‌کار کند. شمع پلاتینیوم G-Power پایه بلند سوزنی NGK ژاپن LFR5A-GP مدل 5018 ، عملکرد خوبی از نظر کیفیت و سوخت از خود نشان می‌دهد.

شمع شرکت NGK ژاپن

ویژگی‌های شمع‌های مختلف ماشین        

   عدم انتخاب صحیح شماره شمع خودرو بر عملکرد آن تأثیر می‌گذارد. حالت‌های حرارتی شمع به سه محدوده تقسیم می‌شود: شمع سرد (حدود 20 و بالاتر). گرم (11 - 14) ؛ متوسط ​​ (K.ch. از 17 تا 19). شمع سوزنی هرچه بیشتر بتواند می‌تواند با دمای بالاتری کار کند. روی کاتالوگ شمع کدهایی وجود دارد که ویژگی‌های آن را نشان می‌دهد: قطر، نوع شمع و الکترود، شماره، نوع و محل الکترودها، فاصله بین الکترود مرکزی و جانبی. مشخصات کلی شمع سوزنی شامل موارد زیر است: قطر نخ، اندازه کلید، طول نخ.

فاصله معمول بین الکترودها، قطر شمع  14 میلی‌متر است. اندازه طول نخ، شمع‌ها را به سه گروه تقسیم می‌کند:

1) کوتاه - 12 میلی‌متر

 2) متوسط ​​- 19-20 میلی‌متر 

3) بلند - 25 میلی‌متر و بیشتر

بهترین نوع شمع برای خودرو

هر راننده‌ای هنگام تعویض شمع پایه بلند ماشین از خود می‌پرسد بهترین نوع شمع برای اتومبیل من کدام است. برای فهمیدن این موضوع می‌توانید صفحات اینترنت را ورق بزنید و رتبه‌های مختلف تولیدکنندگان شمع احتراق را مطالعه کنید و به این نتیجه برسید که ایریدیوم بخرید تا موتور شما به‌خوبی کار کند اما قضیه به همین سادگی نیست.

باید بدانید هر شمعی را که انتخاب می‌کنید اگر ناهماهنگ با موتور اتومبیل باشد قطعاً بر عملکرد موتور و عمر مفید آن تأثیر می‌گذارد. پس برای انتخاب شمع پایه بلند برای ماشین خود به چه اطلاعاتی نیاز است؟ اول‌ازهمه، دستورالعمل‌های سرویس ماشین خود را بررسی کنید، اغلب همیشه می‌توانید اطلاعاتی در مورد مارک شمع نصب شده در کارخانه پیدا کنید.

                                    

شمع پلاتینیوم G-Power

بهترین انتخاب شمع‌هایی است که خودروسازان توصیه می‌کنند و کارخانه نیازهای موتور و ویژگی‌های فنی شمع‌های جرقه را در نظر می‌گیرد. به‌خصوص اگر ماشین مسافت زیادی را پیموده باشد. همچنین باید در نظر بگیرید که با چه بنزینی و با چه سرعتی رانندگی می‌کنید. شمع پلاتینیوم G-Power پایه بلند سوزنی NGK ژاپن LFR5A-GP مدل 5018 برای این موارد انتخاب مناسبی است.

اما تهیه شمع از کدام شرکت بهتر است، اول‌ازهمه، نه بر اساس مدل و سازنده، بلکه بر طراحی و کیفیت ساخت شمع‌ها باید توجه کرد. برای کاربردهای معمول، هر شمعی که بتواند از پایداری جرقه در فشار حداقل 8 اتمسفر اطمینان حاصل کند، مناسب است. اما توصیه می‌شود از شمع‌هایی استفاده کنید که فشار آنها حداقل 16 اتمسفر باشد.

شمع پلاتینیوم G-Power پایه بلند سوزنی NGK ژاپن LFR5A-GP مدل 5018 باکیفیت کار بالا و قیمت مناسب قابلیت کار در فشار بالا را داشته و عمر مفید آن زیاد است. چندین نوع محصول را به بازار ارائه می‌دهد. مانند شمع NGK 5018، شمع برلیانس، شمع پژو 207 که هرکدام کارایی و ویژگی‌های منحصر به خود را دارند.

ویژگی‌های شمع NGK پایه بلند

شمع NGK 5018 یک راه‌حل مقرون‌به‌صرفه است این محصول می‌تواند روانکاری ماشین را تضمین کند. تشکیل جرقه‌های پایدار این امکان را مهیا می‌کند که سوخت را در محفظه احتراق کاملاً شارژ کنید و حداکثر قابلیت اطمینان در حالت‌های مختلف (سهولت راه‌اندازی، حالت انتقالی و ...) را به شما می‌دهد. یک جرقه قوی امکان شارژ کامل را در طول عمر شمع که حدوداً 30 هزار کیلومتر است فراهم می‌کند. 

                                             

ویژگی‌های شمع NGK ژاپن بسیار فراوان است.

 

  این محصول آلودگی کمی ایجاد می‌کند و عمر مفید آن بالاتر است این ویژگی همراه باکیفیت بالا آن را در بین رانندگان محبوب کرده است. شمع‌هایی با الکترود مرکزی به شکل مخروط برای بیشتر ماشین‌ها کاربرد دارد که از آلیاژ فلزات کمیاب (پلاتین، ایریدیوم) ساخته شده‌اند.

چنین فلزاتی امکان افزایش چشمگیر منابع شمع‌ها را فراهم می‌کند (به طور متوسط تا 3 برابر در مقایسه با یک الکترود معمولی و همچنین 30 تا 40 درصد در مقایسه با چند الکترود). شمع پلاتینیوم G-Power پایه بلند سوزنی NGK ژاپن LFR5A-GP مدل 5018 به لطف عمر طولانی (حدود 80-100 هزار کیلومتر) و قابلیت اطمینان، از محبوبیت خوبی در بین رانندگان برخوردار است.

 

خلاصه

شمع پلاتینیوم G-Power پایه بلند سوزنی NGK ژاپن LFR5A-GP مدل 5018 با داشتن کیفیت بالا و کارایی عالی در بین رانندگان و صاحبان خودرو جایگاه ویژه‌ای دارد. این شمع از جنس پلاتنیوم هست که باعث می‌شود طول عمر بالایی داشته باشد. قیمت شمع ماشین نسبت به عملکرد بالای آن مناسب بوده و مقرون‌به‌صرفه هست. برای داشتن بالاترین عملکرد باید شمعی مناسب با خودرو خود انتخاب کنید.

مشخصات

ویژگی های جدید

  ثبت نقد و بررسی

  امتیاز و دیدگاه کاربران

  از مجموع ۰ امتیاز
  شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
  خرید کالا
  شناسه‌ی کالا
  1745
  ۹۷۰,۰۰۰
  ورود/ثبت نام
  شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
  کد یکبار رمز خود را وارد کنید

  رمز عبور خود را وارد نمایید
  کد یکبار رمز خود را وارد کنید
  شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
  لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
  شما قبلا وارد شده اید